Hızlı İletişim info@sperohr.com +90 212 887 12 00

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Spero HR ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların kısa yanıtlarını bu bölümümüzde bulabilirsiniz. Aradığınızı bu sayfada bulamadıysanız ya da yardımcı olmamızı istediğiniz başka bir konu varsa bize info@sperohr.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

1. Spero Hr ile çalışmak firmama ne kazandırır ?

Kurumların en önemli kaynağı insan kaynağıdır. İnsan Kaynakları departmanı da stratejik açıdan kuruma kar/zarar ettiren en önemli departmanlardan biridir. Bu nedenle insan kaynakları departmanı çalışanları alanında tecrübeli ve uzman olmalıdır.  Spero HR, işbirliği yaptığı kurumların insan kaynakları departmanına tecrübe paylaşımı ve yönlendirmeler yapmaktadır. Doğru işe doğru kişilerin yerleştirilmeleri, eğitim, insan kaynakları sistemlerinin kurulması, bordrolama süreçlerindeki tecrübesi ile kurumlara yol göstermekte ve yardımcı olmaktadır.

2. Spero Hr iş arama sürecimde bana ne kazandırır ?

Spero HR veritabanı özel bir yazılım üzerinde tutulmaktadır. İşbirliği yapılan firmaların talep ettikleri özelliklere göre filtreleme yapılabilmektedir. Geniş müşteri portföyü sayesinde kişilerin özgeçmişleri bir kurumda uygun görülmese de diğer firma tarafından uygun bulunabilmektedir. Bu nedenle Spero HR nin veritabanına özgeçmişin kayıt edilmesi iş bulma sürecinde adaylara birçok avantaj sağlamaktadır.

3. Özgeçmişimdeki bilgilerin gizliliği nasıl sağlanıyor ?

Özgeçmiş bilgileri kurumumuzda özel bir yazılıma aktarılmakta olup “ Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” na uygun olarak arşivlenmektedir.

4. Hangi pozisyonlar için eleman temini sağlıyorsunuz ?

İşbirliği yaptığımız kurumların mavi yaka-beyaz yaka olmak üzere tüm personel ihtiyaçların teminini sağlıyoruz. Geniş veritabanımız sayesinde sadece iş arayan adaylara değil, kalifiye olan kişilere de ulaşma şansımız oluyor.

5. Yerleştirmesi yapılan personelden memnun olmazsak; değişiklik garantisi veriyor musunuz ?

İşe yerleştirilen her aday ile ilgili deneme süresi 2 aydır. 2 ay içinde gerek çalışan ayrılırsa gerekse de işveren tarafından fesih yapılırsa yerine yeni bir aday yönlendirmeyi garanti ediyoruz.

6. Diğer danışmanlık firmalarından farkınız nedir ?

Spero HR’nin kurucusu Gönül Dönmez insan kaynakları departmanının tüm pozisyonlarında 20 yıldan fazla sürede çalışmıştır. Biriktirdiği tecrübesi ile işbirliği yaptığı firmaların neler istediğini kısa sürede analiz edebilmekte ve masanın diğer tarafında bulunmuş olmanın getirdiği avantajla doğru ve hızlı çözümler sunabilmektedir. Geniş veritabanı , teknolojik altyapısı ile insan kaynakları alanındaki tecrübesinin birleşmesi sonucu kurumların ihtiyaçlarına hızlı ve kaliteli çözüm getirmektedir.