Hızlı İletişim info@sperohr.com +90 212 887 12 00

Hizmetlerimiz -Bordro ve Özlük Danışmanlığı-Teşvik Danışmanlığı

6111 sayılı torba Kanun ile, teşvik kapsamında olan çalışanlarınız için ödediğiniz SGK işveren prim paylarından 6 aydan 54 aya varan sürelerle tasarruf etmeniz mümkündür. Geçerlilik süresi 31.12.2020 tarihine kadar uzatılan bu teşvik ile, 5510 sayılı Kanun’dan gelen %5’lik prim desteğine ek olarak bordro giderlerinizde %15,5 oranında indirim gerçekleşmektedir.
Firmaların, 6111 SGK prim teşvikleri başta olmak üzere 687 sayılı KHK ile sağlanan istihdam teşvikleri ve diğer SGK teşviklerinden maksimum düzeyde fayda sağlamaları ve dolayısıyla personel maliyetlerini düşürmeleri için Spero HR uzman kadrosu ile hizmet vermektedir.
Devlet teşvikleri işverene prim indirimi konusunda çok ciddi katkı sağlamaktadır. Ancak uygulamanın karışıklığı ve firma insan kaynakları departmanlarının iş yükünün fazlalığı nedeni ile çoğu firmalar bu teşviklerden yararlanamamaktadır. Spero HR firmalara ÜCRETSİZ” TEŞVİK ANALİZİ  yaparak teşvikten yararlanıp yararlanmadığı, yararlanıyorsa teşviğin doğruluğu konusunda rapor hazırlamaktadır.